O PROJEKTE   |   O DOMÁCOM NÁSILÍ   |   NAPÍŠTE NÁM   |   NOVINKY

Späť na zoznam noviniek

Tlačová správa

19.06.2014

Hovorme spolu o domácom násilí!

Spoločnosť AVON Cosmetics v rámci projektu AVON proti domácemu násiliu predstavuje ďalší symbol „odhodlania“ – Náušnice odhodlania, ktorých kúpou prispievate na podporu boja proti domácemu násiliu. 


Náušnice odhodlania

Bežná cena: 3,00 €

Dĺžka každej náušnice: 4,2 cm

Priemer ozdoby: 1,5 cm

AVON rozširuje svoju ponuku špeciálnych symbolov „odhodlania“ projektu AVON proti domácemu násiliu o ďalšiu novinku - Náušnice odhodlania. Postriebrené náušnice znázorňujú symbol nekonečnosti, ktorý je charakteristickým prvkom projektu AVON proti domácemu násiliu. Symbol si môžete zakúpiť prostredníctvom AVON Lady/AVON Gentleman alebo prostredníctvom e-shopu na stránke www.avonprotidomacemunasiliu.sk, kde získate aj viac informácií o projekte.

„Našou najväčšou úlohou je primäť ľudí o ňom hovoriť“, vyjadruje sa k téme domáceho násilia ambasádorka projektu Daniela Peštová.


Pozícia ambasádorky projektu AVON proti domácemu násiliu vzbudzuje značný rešpekt. Aká je vlastne vaša úloha v celom projekte?

Myslím, že nemám jednu alebo najväčšiu úlohu. Ambasádorka rovná sa tvár a to sa rovná šírenie informácií o tom, že tu tento problém je, že je veľký a treba ho riešiť. Našou najväčšou úlohou je primäť ľudí o ňom hovoriť.


Keby ste mali uviesť niekoľko základných charakteristík projektu, ktoré by to boli? V čom je významný a dôležitý?

Najdôležitejšie je poučiť verejnosť. Napriek tomu, že AVON je kozmetickou spoločnosťou, je spoločnosť pre ženy a nestavia sa do roly spasiteľa a toho, kto celý problém vyrieši. Chce byť akýmsi médiom, cez ktoré sa ženy dozvedia oveľa viac a začnú s tým niečo robiť. Na Slovensku spolupracujeme s mimovládnou organizáciou – Alianciou žien Slovenska, ktorá je odborným garantom projektu. Jedným z cieľov projektu je tiež získať finančné prostriedky na podporu projektov zameraných na boj proti domácemu násiliu prostredníctvom predaja špeciálnych symbolov „Odhodlania“.


Čo by ste odkázali ženám, ktoré majú skúsenosť s domácim násilím a doposiaľ nenašli odvahu tento problém riešiť?

Aby si uvedomili svoju situáciu a nedúfali, že sa po mesiacoch, či rokoch trápenia niečo zmení. Nezemní. Bude to len horšie a horšie a môže sa stať, že aj ich deti, deti kvôli ktorým ženy často v týchto partnerských ostávajú, sa môžu začať správať rovnako. Nie je ľahké sa tyranovi postaviť a ženy, ktoré sa rozhodnú svoju situáciu zmeniť, nečaká ľahká cesta. Je však potrebné, aby vedeli, že sú tu organizácie, ktoré sú im pripravené podať pomocnú ruku. Je veľmi dôležité aj to, aby sme sa my, široká verejnosť, neotáčali k týmto ženám chrbtom. Každá je predsa niekoho dcéra, sestra, matka alebo babička. Mali by sme im dodať potrebnú odvahu riešiť tento problém.


AVON proti domácemu násiliu

AVON sa prostredníctvom projektu AVON proti domácemu násiliu už 6 rokov venuje problematike domáceho násilia páchaného na ženách. Počas tohto obdobia sa snaží mnohým ženám pomáhať a ukázať im cestu z ich ťažkej životnej situácie. Napĺňať ciele projektu pomáhajú ambasádorka projektu, svetoznáma topmodelka Daniela Peštová a odborný garant a partner projektu – Aliancia žien Slovenska. Súčasťou projektu je aj získavanie finančných prostriedkov predajom špeciálnych symbolov „Odhodlania“, ktorých výťažok putuje na konkrétne aktivity orientované na boj proti domácemu násiliu.