O PROJEKTE   |   O DOMÁCOM NÁSILÍ   |   NAPÍŠTE NÁM   |   NOVINKY

Späť na zoznam noviniek

Tlačová správa

13.03.2009

REBRÍČEK SPOLOČENSKEJ ZODPOVEDNOSTI

Spoločnosť AVON sa v najnovšom vydaní prestížneho rebríčka TOP 100 spoločensky zodpovedných firiem magazínu CRO (Corporate Responsibility officer magazine) umiestnila na 18. mieste a po prvýkrát v desaťročnej histórii tohto unikátneho rebríčka sa tak dostala do prvej dvadsiatky v oblasti spoločenskej zodpovednosti firiem. Za vynikajúcim tohtoročným umiestnením v rámci rebríčka oproti rokom 2008 a 2007 stojí predovšetkým opätovné sústredenie sa na oblasti reportingu a celkovej transparentnosti firmy pri komunikácii spoločensky zodpovedných aktivít. „V tomto neistom ekonomickom období je obzvlášť dôležité, aby sa AVON aj naďalej sústredil na podporu svojich charitatívnych projektov,“ uviedla Susan Heaney, riaditeľka pre spoločenskú zodpovednosť.

Rebríček TOP100 spoločensky zodpovedných firiem (CRO Magazine’s 100 Best Corporate Citizens List; www.thecro.com) je najprestížnejším zoznamom hodnotenia aktivít na poli spoločenskej zodpovednosti najväčších amerických spoločností. Rebríček je zostavený na základe skúmania viacerých kľúčových oblastí podnikateľských aktivít firiem, medzi inými aj životné prostredie, klimatické zmeny, ľudské práva, filantropia či interná komunikácia.

Nová globálna internetová stránka

Spoločnosť AVON spustila novú internetovú stránku http://responsibility.avoncompany.com, kde sa komplexne venuje témam spoločensky zodpovedného podnikania, pričom návštevníci tu nájdu kompletné informácie o aktivitách AVONu v tejto oblasti. Globálna stránka AVONu podrobne definuje všetky piliere a základné princípy spoločenskej zodpovednosti AVONu a prináša bližší pohľad na jednotlivé globálne aktivity a princípy spoločnosti v tejto oblasti.